Silni po żywiole - przekazanie umów o dofinansowanie

W dniu 5.05.2026r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Głubczycach odbyło się oficjalne przekazanie umowy dla projektu pn. „Silni po żywiole - odbudowa infrastruktury publicznej w powiecie głubczyckim" dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego na lata 2021-2027, działanie 13.03 Infrastruktura społeczno-publiczna (odbudowa po powodzi).
Powiat Głubczycki realizując ten partnerski projekt z Gminą Głubczyce, Gminą Kietrz oraz Gminą Branice pozyskał 100% dofinansowania w wysokości 23.475.405,00 zł.
W ramach zadań Powiatu Głubczyckiego zostanie wykonana odbudowa dróg powiatowych w miejscowościach: Pietrowice (ok. 2 km), Dobieszów (ok. 1,5 km ), Babice (ok. 2,5 km) oraz przebudowa drogi relacji Gołuszowice-Zawiszyce na odcinku o długości ok. 3 km. Łączna wartość zadań wynosi 18.523.640,00 zł.
Gmina Głubczyce zrealizuje remont świetlicy wiejskiej w Chomiąży oraz budowę świetlicy w Opawicy. Łączna wartość zadań Gminy Głubczyce opiewa na kwotę 2.977.581,00 zł.
Gmina Kietrz zrealizuje remont drogi gminnej w Kietrzu przy ul. Młyńskiej. Wartość zadania wynosi 857.988,00 zł.
Gmina Branice zrealizuje remont świetlicy Wiejskiej w Wiechowicach. Wartość zadania wynosi 1.095.793,96 zł.
