Druga edycja konkursu na najlepsze innowacje społeczne

zestaw logotypów.jpeg

Ruszyła druga edycja konkursu im. Diogo Vasconcelosa na najlepsze innowacje społeczne!!!

Celem konkursu, odbywającego się pod egidą Komisji Europejskiej, jest wyróżnienie najlepszych rozwiązań – innowacji społecznych – umożliwiających walkę z bezrobociem oraz redukcję związanych z nim negatywnych zjawisk społecznych i ekonomicznych.

Zgłoszenia na konkurs można nadsyłać do dnia 11 grudnia 2013 roku. Spośród zgłoszonych inicjatyw do fazy półfinałowej jury wybierze 30 przedsięwzięć, a do finału wytypowanych zostanie 10 z nich. Przedstawiciele tych przedsięwzięć będą mogli skorzystać z wiedzy ekspertów w ramach Akademii Innowacji Społecznych (Social Innovation Academy), a tym samym zyskać szansę ulepszenia swoich projektów.

Podczas gali finałowej (maj 2014 roku) trzy najlepsze inicjatywy otrzymają nagrody w wysokości 30 tys. euro.

Dodatkowe informacje na temat konkursu, w tym kryteria wyboru i warunki uczestnictwa, są dostępne pod adresem:

Dodano: 22.11.2013r.
Przez: Joanna Grabuńczyk