Facebook
Starostwo Powiatowe w Głubczycach Fanpage
Wersja dla słabowidzących
Wybierz język:

Nabór dla Przedszkoli do projektu DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY

zestaw logotypów.jpeg

Szanowni Państwo,

informujemy, iż do 31 marca 2014r. przedszkola z terenu całego kraju mogą zgłaszać się do udziału w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”.

Placówki, które prześlą formularz zgłoszeniowy, będą mogły wziąć udział w projekcie na jeden z dwóch sposobów.

W ramach edukacji bezpośredniej, edukatorzy poprowadzą w przedszkolach zajęcia dla dzieci demonstrując, w jaki sposób prawidłowo szczotkować i dbać o zęby. Lekcje te będą się odbywały z udziałem rodziców i nauczycieli przedszkolnych. 
Z kolei w ramach edukacji pośredniej to nauczyciele wezmą udział w szkoleniach, w trakcie których dowiedzą się, jak skutecznie wyrabiać u swoich podopiecznych prawidłowe nawyki zdrowotne.

Szczegóły nt. rekrutacji dostępne na stronie internetowej projektu:

www.zebymalegodziecka.pl

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w partnerstwie z ośmioma innymi uczelniami medycznymi. Jego celem jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną ponad 300 tysięcy dzieci w wieku 0-5 lat oraz osób dorosłych, od których postawy najbardziej zależy stan zdrowia jamy ustnej najmłodszych – rodziców i opiekunów dzieci, nauczycieli i wychowawców przedszkolnych oraz pielęgniarek, położnych i lekarzy pediatrów. W ramach projektu promowane będą zachowania prozdrowotne oraz profilaktyka chorób jamy ustnej u dzieci.

Źródło: http://www.programszwajcarski.gov.pl/

Dodano: 30.12.2013r.
Przez: Joanna Grabuńczyk