W związku ze zbliżającą się 73 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego informujemy mieszkańców powiatu głubczyckiego że w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00,zostaną wlączone syreny alarmowe na czas jednej minuty, z wykorzystaniem sygnału ciągłego.

Program Inteligentny Rozwój przyjęty przez rząd

zestaw logotypów.jpeg

Na następcę Programu Innowacyjna Gospodarka w latach 2014–2020 będzie przeznaczonych blisko 36 mld zł z Unii Europejskiej. W nowej perspektywie finansowej główną grupę wsparcia będą stanowili przedsiębiorcy. Szczególny nacisk położony będzie na współpracę biznesu z nauką.

8 stycznia 2014 r., na posiedzeniu Rady Ministrów, przyjęto uchwałę dotyczącą akceptacji Umowy Partnerstwa oraz krajowych programów operacyjnych na lata 2014 – 2020. Oznacza to, że teraz dokumenty te zostaną przesłane do Komisji Europejskiej i będą przedmiotem uzgodnień z Komisją.

Więcej informacji:
przyjety_przez_rzad_100114.aspx