Facebook
Starostwo Powiatowe w Głubczycach Fanpage
Wersja dla słabowidzących
Wybierz język:

Zasoby geodezyjne i kartograficzne całego województwa dostępne online

Województwo Opolskie wraz ze wszystkimi powiatami regionu zrealizowało projekt „E-usługi cyfrowych zasobów geodezyjnych i kartograficznych województwa opolskiego”.

W ramach tego projektu powstało Centrum Usług Wspólnych www.cuw.mapy opolskie.pl. To portal internetowy, umożliwiający dostęp do e-usług powiatowych i wojewódzkich z zakresu geodezji i kartografii dla obszaru całego województwa opolskiego.

Na tym portalu pogrupowano i utworzono e-usługi, z których mogą korzystać różne grupy odbiorców – zarówno klienci indywidualni, biura projektowe, rzeczoznawcy majątkowi, jak i wszyscy inni, którzy korzystają z map i baz danych służby geodezyjnej. Dane dotyczące np. działek ewidencyjnych, obiektów topograficznych, map tematycznych województwa można przeglądać i wyszukiwać na zmodernizowanym geoportalu www.mapy.opolskie.pl. Przez Centrum Usług Wspólnych można np. zamówić mapy topograficzne, wypisy z rejestru gruntów lub mapę ewidencyjną, można też dokonać płatności online za zamówione materiały. Każdy klient w jednym miejscu – na swoim koncie – otrzymuje informacje na temat statusu załatwienia sprawy od różnych organów powiatowej bądź wojewódzkiej służby geodezyjnej i kartograficznej.

 

Źródło: https://www.opolskie.pl/2021/11/zasoby-geodezyjne-i-kartograficzne-calego-wojewodztwa-dostepne-online/