Facebook
Starostwo Powiatowe w Głubczycach Fanpage
Wersja dla słabowidzących
Wybierz język:

Dar serca od serca!

W Parku Miejskim w Głubczycach tuż obok placu zabaw przy osiedlu Nowy Świat ulokowane zostało piękne, duże, podwójne serce na nakrętki!

Akcja ma na celu propagowanie właściwych nawyków związanych z selekcjonowaniem odpadów zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych oraz budowanie poczucia odpowiedzialności za ochronę przyrody. Jest też inicjatywą zachęcającą do pomocy charytatywnej. W koszach w kształcie serca zbierane będą plastikowe nakrętki bez względu na kolor czy kształt. Mogą to być nakrętki po produktach spożywczych, np. wodzie, sokach, mleku czy jogurtach oraz nakrętki po chemii gospodarczej, np. płynach do zmywania, szamponach, płynach do płukania, kosmetykach. Ważne jest aby do kosza nie wyrzucać innych przedmiotów.

„Niewątpliwie idea ustawiania serduszek jest szczytna i szlachetna. Sam projekt jest bardzo wymowny i symboliczny. Akcja ma na celu osiągnięcie wielu pozytywnych rezultatów. Przede wszystkim dbamy o nasze środowisko, segregując uczymy, a wrzucając pomagamy innym potrzebującym. Zobaczmy jak niewielkim nakładem można zrobić coś dobrego i pożytecznego. Wspólnie możemy więcej” – mówi Anita Juchno.

Zachęcamy Mieszkańców powiatu głubczyckiego do uczestnictwa w tej wspaniałej inicjatywie, to nie tylko pomoc potrzebującym, ale też wyraz dbałości o środowisko.

Dziękujemy naszej lokalnej firmie PHU Jan Andruchowicz za wykonanie tego pięknego serca, niech dzieje się dobro!

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem akcji "Serca w powiecie głubczyckim" oraz zgłaszania swojego udziału.

PDFRegulamin - Serca w powiecie głubczyckim.pdf

PDFZałącznik nr 1 - Zgłoszenie udziału w akcji.pdf

PDFZałącznik nr 2 - Oświadczenie o rezygnacji z uczestnictwa.pdf