Powiatowe Święto Plonów za nami!

25 sierpnia, przy Ratuszu Miejskim w Głubczycach odbyły się dożynki gminno – powiatowe – największe w roku święto rolników. Tegoroczną edycję wydarzenia o godz. 11.30 rozpoczęła dziękczynna msza św. w kościele parafialnym pw.  Najświętszej Maryi Panny w Głubczycach. Po uroczystej mszy św.  spod kościoła wyruszył długi, barwny dożynkowy korowód, który prowadziły Mistrzynie Świata i Europy Branickie Mażoretki „Kaprys” z Branic w towarzystwie Orkiestry dętej PLANIA z Raciborza.

Starostowie dożynek Pani Agnieszka Podstawka oraz Pan Jan Zapotoczny uroczyście przekazali bochen chleba gospodarzom tegorocznego powiatowego święta rolników. Starosta Głubczycki Piotr Soczyński oraz Burmistrz Głubczyc Adam Krupa swoimi przemówieniami oficjalnie rozpoczęli uroczystość witając mieszkańców oraz przybyłych gości.

Podczas uroczystości zgromadzeni goście podziwiali piękne korony dożynkowe, które brały udział w gminnym konkursie na najpiękniejszą koronę. W konkursie zwyciężyła korona przygotowana przez sołectwo Bogdanowice, II miejsce zajęła korona przygotowana przez sołectwo Głubczyce Sady, natomiast III miejsce zajęła korona przygotowana przez sołectwo Lisięcice.

W części artystycznej dożynek zgromadzona publiczność podziwiała występy mi.in uroczych przedszkolaków z Przedszkola Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Głubczycach, Branickich Mażoretek „Kaprys”, Grupy Estradowej MIRIAM MOK, Kamili Klein, zespołu „ONLU-M, „UNIVERSE” oraz „DOXXX”. Ponadto zgromadzoną publiczność rozbawił do łez Robert Korólczyk. Niebywały koncert gwiazdy wieczoru Kamila Bednarka, który zagrał z zespołem „Piąty Element” zgromadził przed sceną tłumy. Na zakończenie dożynek odbyła się zabawa pod chmurką, podczas której zagrał DJ „BLACK”.

Dziękujemy za przybycie i spędzenie czasu razem z nami! Do zobaczenia za rok!