Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 28: Prognozuje się opady deszczu, miejscami burze. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Rano i przed południem 22.05 opady przejściowo osłabną. od godz. 21:00 dnia 21.05.2019 do godz. 21:00 dnia 22.05.2019

Wyrazy wdzięczności za udział w pogrzebie Starosty Józefa Koziny

„Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi.
Są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez.
I są także osoby na myśl, o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień”

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. i ceremonii pogrzebowej śp. Starosty Józefa Koziny, wspierali rodzinę modlitwą i przesyłali kondolencje. W szczególności serdeczne Bóg zapłać o. Tadeuszowi Janowiakowi za wygłoszone kazanie, Marszałkowi Województwa Opolskiego Andrzejowi Bule oraz Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Andrzejowi Borowskiemu za mowę pożegnalną oraz wszystkim tak licznie zgromadzonym, aby uczestniczyć w ostatniej ziemskiej drodze naszego Starosty Józefa Koziny.

Zarząd Powiatu Głubczyckiego