Komunikat „ostrzeżenie przed oszustami działającymi na terenie powiatu głubczyckiego”

Do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Głubczycach dotarły sygnały od mieszkańców o przestępczym działaniu nieznanych osób podających się za pracowników urzędu skarbowego.

Osoby te przekazują mieszkańcom nieprawdziwą informację o przysługującej im nadpłacie z urzędu skarbowego, wręczają fałszywy banknot dwustuzłotowy i proszą o wydanie reszty. Tym samym osoba poszkodowana traci swoje oszczędności i wchodzi w posiadanie fałszywych pieniędzy.

Naczelnik urzędu skarbowego w Głubczycach ostrzega mieszkańców powiatu głubczyckiego przed wskazanym przestępczym działaniem nieznanych osób, informując jednocześnie, że nadpłaty są przekazywane podatnikom jedynie na rachunek bankowy lub przekazem pocztowym.