Święto plonów już za nami!

16 września 2018 r. w Kietrzu odbyły się Dożynki Powiatowo - Gminne. Obchody dożynkowe rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. w Kościele pw. św. Tomasza Apostoła. Po Mszy św. nastąpił przemarsz korowodu ulicami Niepodległości oraz Głubczycką w towarzystwie orkiestry dętej PLANIA na stadion. Galę dożynkową rozpoczęto od Hymnu Państwowego przy akompaniamencie orkiestry dętej. Starostowie dożynek Barbara Drzał oraz Tomasz Ognisty przekazali chleb Wicestaroście Anicie Juchno oraz Burmistrzowi Kietrza Krzysztofowi Łobosowi.

"Dożynki to czas radości, ale także podziękowań - Stwórcy za plony, ludziom za trud pracy... Dzisiejsze święto to wyraz podziękowania za kultywowanie tradycji, wartości, tożsamości i zwyczajów naszych przodków. Dla każdego rolnika jest oczywiste, że ziemia jest świętością, warsztatem pracy rolnika, rodzi i karmi, Ziemia pozbawiona opieki nie daje plonów, natomiast ziemia pielęgnowana jest źródłem dla naszego przeżycia... Patrząc na pracę naszych rolników, ich precyzję i oddanie, jestem spokojna i wiem, że właściwie dbają o ziemię powiatu głubczyckiego" - mówiła Anita Juchno w swoim przemówieniu.

Po przemówieniach przyszedł czas na wręczanie nagród. Jak co roku rolnicy naszego powiatu zostali wyróżnieni w konkursie „AgroLiga 2018”. Tym razem byli to Państwo Gabriela i Maciej Cichobłazińscy z Gadzowic, którzy zostali nagrodzeni w kategorii rolnik indywidualny.

Podczas części artystycznej został rozstrzygnięty powiatowy konkurs koron i wieńców żniwnych. I miejsce zajęła Sucha Psina, II miejsce Zubrzyce, natomiast III miejsce Kietrz. Wieczorem publiczność delektowała się muzyką folkowego zespołu CHUDOBA. Niebywałą niespodzianką było show mistrza Jurija Ziniewicza, który zachwycał swoim męstwem i odwagą. Natomiast gwiazdą wieczoru był zespół MYSLOVITZ, który rozgrzewał publiczność swoją niebanalną muzyką. Dla wytrwałych przygrywał zespół Golden Boys & Girls.

Dziękujemy za przybycie i spędzenia czasu razem z nami. Do zobaczenia w przyszłym roku.