Facebook
Starostwo Powiatowe w Głubczycach Fanpage
Wersja dla słabowidzących
Wybierz język:

Rodzinny festyn sportowo-pożarniczy

Nocne zawody sportowo-pożarnicze w Dzierżysławiu oraz Rodzinny festyn sportowo-pożarniczy w Głubczycach już za nami. Podczas weekendu 21.07-22.07 br. Ochotnicza Straż Pożarna w Dzierżysławiu oraz KPP SP w Głubczycach przygotowały mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Pierwszego dnia odbyły się Nocne zawody sportowo-pożarnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa opolskiego oraz miejscowości przygranicznych z Czech. Były one doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności OSP w tzw. "bojówce". Drużyny walczyły w  podziale na sekcję damską i męską. Po ciężkich zmaganiach w porze nocnej klasyfikacja przedstawia się następująco:

Sekcja Damska:

I miejsce - OSP Dzierżysław

II miejsce - OSP Kietrz

III miejsce - OSP Nowa Cerekwia

Sekcja Męska:

I miejsce - OSP Zubrzyce

II miejsce - OSP Dzierżysław

III miejsce - OSP Kobierzyce (CZ)

Kolejny dzień (22.07.2018r.) należał do dzieci i rodziców. Na terenie Straży Pożarnej w Głubczycach odbył się Rodzinny festyn sportowo-pożarniczy. Rodziny spędzały czas aktywnie. Nie lada wyzwaniem było zaliczenie 4 konkurencji, tj. pożarniczy tor przeszkód, przejście przez komorę dymową, odbycie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przy wykorzystaniu fantomów oraz rozwiązanie krzyżówki przez rodziców. Każde dziecko, które przeszło przez wszystkie punkty kontrolne zostało nagrodzone. Podczas festynu odbył się również pokaz sprzętu strażackiego a dodatkową atrakcją były dmuchańce dla dzieci. Wspólnie spędzone chwile zostały osłodzone przez firmę Mieszko z Raciborza, której serdecznie dziękujemy!

Wszystkie te atrakcje odbyły się w ramach projektu "Nocne zawody sportowo-pożarnicze w powiecie głubczyckim". Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Województwa Opolskiego.