Facebook
Starostwo Powiatowe w Głubczycach Fanpage
Wersja dla słabowidzących
Wybierz język:

Cykl spotkań OPOLSKIE DLA BIZNESU

Jakie dotacje dla firm są jeszcze do wzięcia? Gdzie znaleźć unijne pożyczki bez opłat i prowizji? Ile pieniędzy jest do wzięcia na przeszkolenie pracowników? Tego wszystkiego dowiedzieć się można na spotkaniach z cyklu „Opolskie dla biznesu”.

Cykl kierowany jest do przedsiębiorców z regionu. Ruszył 19 marca w Opolu i potrwa do końca kwietnia. Spotkania odbędą się we wszystkich miastach powiatowych Opolszczyzny.

Dlaczego warto na nich być?

- Bo każde takie spotkanie zastąpi kilka innych! Dzięki temu przedsiębiorcy w jednym miejscu, w pigułce, dostaną kompleksową wiedzę o możliwym do pozyskania wsparciu przede wszystkim w regionie, ale też w kraju, a także o zmianach w przepisach podatkowych – mówi Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, które spotkania organizuje.

Celem cyklu „Opolskie dla biznesu” jest przede wszystkim zaprezentowanie firmom z Opolszczyzny pełnej oferty unijnego wsparcia, jakie mogą dostać od jednostek podlegających samorządowi województwa.

– A ta oferta jest naprawdę duża: dotacje, pożyczki, poręczenia, wsparcie na szkolenia czy doradztwo. Chcemy, by przedsiębiorcy wiedzieli, gdzie i po co mogą sięgnąć – mówi marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła.

O wsparciu podczas spotkań mówią szefowie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki i Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Przy okazji dostarczana jest dodatkowa porcja wiedzy: naczelnik Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu wskazuje na zmiany w prawie podatkowym, jakie miały miejsce w ostatnim czasie, a ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – o unijnych pieniądzach możliwych do pozyskania w naborach krajowych.

Spotkaniom towarzyszy Giełda Produktów Województwa Opolskiego dla Firm, podczas której na specjalnych stoiskach można zapytać o szczegóły przedstawicieli instytucji oferujących poszczególne produkty. Można się na niej dowiedzieć np. gdzie dostać pożyczki bez prowizji i opłat, czasem nawet zerowe oprocentowane, sfinansowane z unijnej puli woj. opolskiego.

27 kwietnia br. o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie w Starostwie Powiatowym w Głubczycach (sala konferencyjna)

 

PROGRAM SPOTKANIA

13.00-13.15 – rejestracja i przekazanie pakietu informacji o ofercie Woj. Opolskiego dla firm

13.15-13.30 – powitanie przez marszałka Woj. Opolskiego Andrzeja Bułę (bądź przez przedstawiciela zarządu Woj. Opolskiego)

13.30-14.00 – wystąpienia dyrektora OCRG Rolanda Wrzeciono i prezesa ORFR Grzegorza Obary, prezentujące  kompleksową ofertę dla firm na lata 2018-2019 samorządu woj. Opolskiego (m.in. dotacje, wsparcie na usługi i szkolenia, wsparcie na usługi specjalistyczne, pożyczki pośredników finansowych i ORFR, poręczenia, wsparcie dla rynku pracy – szkoły zawodowe, studia praktyczne, mentoring biznesowy)

14.00-14.15 – wystąpienie eksperta NCBiR dr. inż. Patryka Weissera  poświęcone unijnym naborom krajowym i możliwości pozyskiwania w nich wsparcia

14.15-14.45 – prezentacja Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu (KAS) pana Kordiana Panka, dotycząca zmian w prawie podatkowym dla firm w roku 2018 r. „Co nowego w podatkach”

14.45-15.30 – pytania z sali, dyskusja, konsultacje indywidualne, poczęstunek kawowy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Źródło: www.ocrg.opolskie.pl