Facebook
Starostwo Powiatowe w Głubczycach Fanpage
Wersja dla słabowidzących
Wybierz język:

Czas na realizację!

W dniu 06 października 2017r. w Starostwie Powiatowym została podpisana Umowa w sprawie przekazania dotacji z Budżetu Województwa Opolskiego na realizację zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa na obiektach sportowych” w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła nie krył zadowolenia z ogromnego zainteresowania i aktywności mieszkańców powiatu głubczyckiego podczas I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Starosta Głubczycki Józef Kozina podkreślał, że nie tylko sportowa rywalizacja, ale również bezpieczeństwo na obiektach sportowych jest bardzo ważne, dlatego też był inicjatorem i wnioskodawcą jednego z projektów w ramach, którego zostanie zakupiony sprzęt medyczny, w tym apteczki, nosze dla wszystkich klubów sportowych z powiatu głubczyckiego oraz kilku klubów z gminy Głogówek. Ponadto zostanie przeszkolona kadra sportowa z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Starosta skierował również słowa podziękowania do Marszałka Województwa i Samorządu Województwa Opolskiego za pomysł stworzenia Budżetu Obywatelskiego, w którym to właśnie obywatele decydują co chcą zrobić czy też poprawić w najbliższym otoczeniu. Właśnie w tej edycji widać było, że mieszkańcy powiatu głubczyckiego chcą i potrafią się zmobilizować – wiadomo, że im większa aktywność tym lepsza efektywność! To pokazuje, że trzeci sektor w takich akcjach bardzo dobrze się sprawdza.

Przypomnijmy, że powiat głubczycki był rekordzistą wśród projektów, które zostały przyjęte do realizacji (aż 3 lokalne projekty!). Mieszkańcy powiatu wykazali się ogromna mobilizacją zdobywają w sumie aż 19.834 głosów na zadania przeznaczone do realizacji.