Uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej

W dniu 04.09.2017r. Zarząd Powiatu w Głubczycach na czele ze Starostą Józefem Koziną uczestniczył w uroczystości upamiętniającej 78. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej , które odbyła się pod Pomnikiem Czynu Zbrojnego w Głubczycach. Podczas uroczystości Pani Amelia Mamczar, Prezes Związku Inwalidów Wojennych RP,  w swoim przemówieniu nawiązała do tragicznych wydarzeń z 1939 roku, wspomniała o patriotyzmie, bohaterstwie i heroizmie obrońców naszej Ojczyzny, kończąc słowami CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Następnie delegacje władz samorządowych, związków kombatanckich, przedstawiciele organizacji społecznych, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele służb mundurowych, złożyły kwiaty pod pomnikiem oddając hołd poległym na frontach II Wojny Światowej.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni odśpiewali „ROTĘ”.