Spotkanie Starosty z Inwestorem Zagranicznym

W środę, 5 lipca 2017 odbyło się spotkanie Starosty Głubczyckiego Józefa Koziny z inwestorem belgijskim reprezentującym przemysł lekki, którego zakłady w Europie i Azji zatrudniają ponad 6 tys. osób, który już nawiązał współprace z lokalnymi podmiotami gospodarczymi, a docelowo ma w planach wybudowanie nowej bazy magazynowej w Kietrzu. W dalszej perspektywie, zgodnie z planami inwestycyjnymi Belgów, część produkcji również zostanie uruchomiona na terenie powiatu głubczyckiego.

Pan Starosta zadeklarował wszelką możliwą pomoc na każdym etapie realizacji zamierzeń inwestycyjnych, które zapewnią stałą pracę mieszkańcom naszego powiatu. Planowana inwestycja w dużej mierze wzbogaci i urozmaici miejscowy rynek pracy i w związku z tym jest szczególnie ważna dla samorządu powiatowego.

Więcej info: http://radio.opole.pl/103,204234,gospodarka&dtx=&szukaj=&go=morelist&s=2