W związku ze zbliżającą się 73 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego informujemy mieszkańców powiatu głubczyckiego że w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00,zostaną wlączone syreny alarmowe na czas jednej minuty, z wykorzystaniem sygnału ciągłego.

Ponad 2,5 mln zł dla Powiatu Głubczyckiego

W piątek, 30 czerwca, w Muzeum Powiatowym w Nysie Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła podpisał z przedstawicielami Subregionu Południowego umowę na realizację projektu pn. „Zintegrowany transport subregionu południowego – etap I” w ramach działania 3.1.1 Strategie niskoemisyjne w miastach subregionalnych RPO WO 2014-2020. Wartość projektu opiewa na kwotę ponad 33 mln złotych.

Partnerami projektu są powiaty: głubczycki, prudnicki i nyski oraz gmina Głubczyce.

W ramach projektu partnerskiego zostaną zrealizowane następujące inwestycje:

POWIAT GŁUBCZYCKI

• przebudowa dworca autobusowego w Głubczycach na "Centrum przesiadkowe"
  • przebudowa peronów autobusowych oraz wiat,
  • utworzenie ścieżki rowerowej,
  • utworzenie ciągów komunikacji pieszej,
  • utworzenie parkingu bike&ride, park&ride,
  • zakup niskoemisyjnego taboru dla transportu publicznego tj. 3 busy zasilane silnikiem diesla.

POWIAT PRUDNICKI

• przebudowa ul. Kolejowej w Prudniku wraz ze skrzyżowaniem z ul. Nyską,
  • utworzenie ciągów pieszych i rowerowych,
  • przebudowa chodnika na ścieżkę pieszo-rowerową,
  • przebudowa przystanków,
  • prace towarzyszące tj. wykonanie zjazdów na posesje oraz wykonanie kanalizacji deszczowej.

POWIAT NYSKI

• przebudowa ul. Piastowskiej w Nysie,
  • budowa parkingu podziemnego jednokondygnacyjnego umożliwiającego zaparkowanie 65 pojazdów,
  • utworzenie miejsc postojowych z parkowaniem równoległym tworzącym łącznie 150 miejsc postojowych,
  • utworzenie parkingów bike&ride oraz park&ride,
  • utworzenie zatok autobusowych z peronem i wiatą dla podróżnych,
  • utworzenie ścieżki rowerowej i ciągów dla pieszych,
  • zakup niskoemisyjnego taboru dla transportu publicznego w ilości łącznie 8 sztuk autobusów tj. 7 zasilanych silnikiem diesla i 1 elektryczny
  • prace towarzyszące obejmujące swoim zakresem: oświetlenie, odwodnienie, kanalizację, sieć energetyczną i teletechniczną, zieleń i małą architekturę.

GMINA GŁUBCZYCE

• przebudowa jezdni Alei Śląskiej,
  • przebudowa ciągu pieszo rowerowego,
  • przebudowa ścieżki rowerowej wraz z ciągiem pieszym,
  • utworzenie nowych miejsc postojowych,
  • wykonanie infrastruktury towarzyszącej tj. kanalizacji deszczowej, przyłącza elektroenergetyczne z oświetleniem terenu oraz zamontowane elementy małej architektury.

Wszystkie działania mają na celu zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska m.in. poprzez zmniejszenie liczby samochodów na drogach, a tym samym zwiększenie liczby pasażerów korzystających z komunikacji zbiorowej.

1.jpeg

fot. www.powiat.nysa.pl