Reprezentantki powiatu głubczyckiego podbijają stolicę Francji

Branickie Mażoretki „Kaprys” to utytułowane mistrzynie Europy i Świata. Na specjalne zaproszenie F.V.Productions – Agence Artistique, Danses et Musiques du Monde wyjechał do Paryża, aby w dzielnicy Vitry Sur Seine poprowadzić międzynarodową paradę podczas Festiwalu „Las fetes du Lilas 2017”. Mażoretkom towarzyszyła Orkiestra „Plania” z Raciborza, wspólnie przeszli taneczną paradą aż 12km! To był nie lada wyczyn. Zespół godnie reprezentował nasz powiat oraz kraj.

Warto wspomnieć, iż Branickie Mażoretki „Kaprys” oprócz brania udziału w mistrzostwach, festiwalach czy ważnych uroczystościach przede wszystkim zwiedzają Europę. Podczas swojej osiemnastoletniej działalności występowały poza granicami naszego kraju aż 23-krotnie. Odwiedziły kilkakrotnie Słowację, Czechy, Chorwację, Austrię, ale także Niemcy, Anglię, Węgry, Bułgarię, San Marino oraz Watykan. Szczególnie wielkim sercem obdarzyły piękne Włochy, powracając tam aż 5 razy. W maju spełniło się ich kolejne marzenie…. zatańczyły pod Wieżą Eiffla, Łukiem Tryumfalnym oraz defilowały na słynnej Alei Champs-Élysées.

Życzymy kolejnych sukcesów oraz wielu przygód.

Dziękujemy za tak wspaniałą i piękną reprezentację powiatu głubczyckiego!