W związku ze zbliżającą się 73 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego informujemy mieszkańców powiatu głubczyckiego że w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00,zostaną wlączone syreny alarmowe na czas jednej minuty, z wykorzystaniem sygnału ciągłego.

Rozstrzygnęliśmy kolejny przetarg na remont drogi powiatowej

Mowa o projekcie pod nazwą „Remont drogi powiatowej nr 1201O na odcinku od km 17+500 do km 26+560 (skrz. DW419 – Wiechowice gr. Państwa)”, który zostanie dofinansowany z budżetu Państwa oraz ze środków własnych Powiatu Głubczyckiego w ramach Programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Projekt zakłada wyremontowanie aż 9,5 km odcinka drogi powiatowej, na której zostanie położona nowa nawierzchnia, poprawiona przepustowość rowów melioracyjnych oraz zostaną wzmocnione i wyrównane pobocza.

W obecnej chwili powierzchnia jest mocno zdeformowana, posiada liczne ubytki, spękania i nierówności, które stanowią niebezpieczeństwo zarówno w ruchu drogowym, jak i pieszym. Cieszy fakt, iż dzięki dobrze przygotowanym wnioskom udało się pozyskać dofinansowanie na drogę, która wymaga natychmiastowej modernizacji, szczególnie, iż jest to główny ciąg komunikacyjny na trasie Opole – Opava. Prace mają zakończyć się początkiem września br.

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczniemy realizację robót. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy i jednocześnie dziękujemy za wyrozumiałość. Modernizujemy dla Was!