Najpiękniejsze ogrody w regionie - konkurs

Zarząd Województwa Opolskiego już po raz kolejny ogłosił konkurs „Bioróżnorodne Opolskie”, w którym jedną z kategorii jest „Opolskie kwitnące”, czyli bioróżnorodne, kwietne zagospodarowanie województwa opolskiego.

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy regionu, właściciele ogrodów prywatnych i ogródków działkowych oraz właściciele obiektów i terenów użyteczności publicznej. Do udziału zapraszamy wszystkich dbających o swoje środowisko poprzez ukwiecenie i ukazanie bogactwa zasobów bioróżnorodności na terenie województwa opolskiego.

W tym roku można się zgłaszać w trzech kategoriach  – „obiekt prywatny”,  „obiekt dostępny”  oraz  – po raz pierwszy – „ogródek działkowy”. Komisja konkursowa, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie zwracać szczególną uwagę na bogactwo środowiska przyrodniczego, sprzyjające życiu owadów – będzie np. poszukiwać roślin miododajnych, które są najcenniejsze dla zachowania bioróżnorodności.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do 15 czerwca 2017 roku w Departamencie Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Na laureatów czekają bony przeznaczone na zakupy ogrodnicze. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Święta Plonów – Targów Miodu Muzeum Wsi Opolskiej.

Szczegóły w regulaminie konkursu – http://www.opolskie.pl/region/promocja/opolskie-kwitnace/

Źródło: www.opolskie.pl