Facebook
Starostwo Powiatowe w Głubczycach Fanpage
Wersja dla słabowidzących
Wybierz język:

Misterium Męki Pańskiej

„A czyniąc to wspominajcie mnie ...”

W Miejskim Ośrodku Kultury już po raz kolejny odbył się Przegląd Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Klisinie wraz z filiami. Uroczystego otwarcia Przeglądu dokonała Wicestarosta Anita Juchno, która życzyła wszystkim przybyłym, aby nadchodzące święta były czasem refleksji, zadumy ale i radości z każdego nadchodzącego dnia.

Celem przeglądu było wzbudzenie refleksji w mieszkańcach powiatu nad życiem, grzechem, śmiercią i zmartwychwstaniem. Przygotowane przedstawienia wprowadził licznie zgromadzoną publiczność w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Występy podopiecznych DPS to swoista lekcja umiejętności zgodnej współpracy w grupie, propagowania wartości chrześcijańskich, głębokiego przeżywania męki i śmierci Pana Jezusa oraz zmartwychwstania.

Publiczność nagradzała gromkimi oklaskami każde przedstawienie, tym samym dodając otuchy aktorom, którzy za pewnie byli bardzo stremowani. Serca widzów podbiły aktorskie role Jezusa, apostołów, płaczących niewiast oraz występy wokalne. Podczas występów panowała miła i podniosła atmosfera.

Filie, które przygotowały przedstawienie zostały nagrodzone przez panią Dyrektor Małgorzatę Krywko-Trznadel statuetką i dyplomem za pomysłowość, wyraz artystyczny oraz przygotowane stroje.