Mieszkaniec powiatu głubczyckiego Mistrzem Polski

Podczas XXVIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu, która odbyła się 30 stycznia br., mieliśmy zaszczyt gościć Mistrza Polski w kolarstwie przełajowym Pana Andrzeja Misinę oraz przedstawiciela Dar-Bud Team Dariusza Wyszyńskiego. Mistrz odebrał z rąk Starosty Głubczyckiego Józefa Koziny i Przewodniczącego Rady Powiatu Stanisława Krzaczkowskiego list gratulacyjny oraz upominki.

Jubileuszowe 80. Mistrzostwa Polski w kolarskich wyścigach przełajowych odbyły się w Sławnie koło Opoczna. Jak mówił Mistrz tym razem to nie trudność trasy ale temperatura zadecydowała o wynikach zawodów. W momencie pojawienia się zawodników na starcie, termometry wskazywały minus 25 stopni, konieczne więc było przesunięcie zawodów na godziny południowe, co ostatecznie pozwoliło rozegrać zawody w temperaturze minus 11 stopni. Zdobyte przez lata doświadczenie, technika jazdy w trudnych warunkach, odbyte treningi, przejechane setki tysięcy kilometrów, sportowa pasja to wszystko złożyło się na zdobycie przez pana Andrzeja biało-czerwonej koszulki z orłem i tytułu Mistrza Polski 2017!

Gratulujemy osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów w karierze sportowej!

Misina Mistrz01.png