Starostwo Powiatowe w Głubczycach Fanpage
Wersja dla słabowidzących
Wybierz język:

Najpopularniejsza drużyna 2016 roku

Czytelnicy docenili sukcesy i ciężkie treningi Zespołu Kaprys i przyznali Mażoretkom III miejsce w kategorii Najpopularniejszej Drużyny Roku 2016. Podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu Opolszczyzny 2016 Branickie Mażoretki "Kaprys" odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody dla zespołu. Po raz kolejny zespół Kaprys stanął na wysokości zadania tak wspaniale promując powiat głubczycki.

Branickie mażoretki są najlepsze na świecie i to dosłownie. Tytuł mistrzyń świata ten taneczny zespół wywalczył podczas Majorette Sport Word Championship Porec, a do Chorwacji przybyło ponad 20000 mażoretek z trzech kontynentów. 17-osobowe jury oceniło ponad 700 choreografii grup mażoretkowych z 20 państw. „Kaprys” stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii „klasyczne pompony”. Branickie mażoretki wywalczyły jedyny medal dla Polski na tych mistrzostwach. Opolanki walkę o medal MŚ rozpoczęły od zawodów europejskich, które odbyły się w słowackim Puchowie i zdobyły tam złoty medal w konkurencji tak zwanych cheerleaderek, ale w uniformach: eleganckie stroje, czapki, a używając pomponów musiały wykonać marsz. Zwycięstwo w ME otworzyło drogę do udziału w najważniejszych zawodach na świecie, w których dziewczyny wystąpiły z powodzeniem.

Dziewczynom gratulujemy kolejnego sukcesu i liczymy na więcej!