W związku ze zbliżającą się 73 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego informujemy mieszkańców powiatu głubczyckiego że w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00,zostaną wlączone syreny alarmowe na czas jednej minuty, z wykorzystaniem sygnału ciągłego.

Powiat Głubczycki otrzyma dofinansowanie na realizacje aż dwóch projektów drogowych!

Dzięki dobrze przygotowanym wnioskom o dofinansowanie z PRGiPID na lata 2016-2019, dwie drogi powiatowe będą remontowane.

Chętnych do otrzymania wsparcia z krajowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 było wielu. Na wstępnej liście rankingowej znalazło się 19 wniosków złożonych przez samorządy powiatowe. Wszystkie wnioski, o które aplikował Powiat Głubczycki otrzymają wsparcie finansowe.

Jeden z nich będzie dotyczył remontu drogi powiatowej nr 1201O na odcinku od km 17+500 do km 26+560 (skrz. DW419 – Wiechowice gr. Państwa). Wartość kosztorysowa projektu wynosi 6.022.350,00 zł.

Drugi projekt zakłada wykonanie remontu odcinka drogi powiatowej nr 1276O Czerwonków – Kietrz. Wartość projektu opiewa na kwotę 5.426.618,00 zł.

Oba projekty Powiat Głubczycki będzie realizował w 2017r.

Z uwagi na fakt, iż ww. odcinki dróg powiatowych mają duże znaczenie dla infrastruktury drogowej Opolszczyzny, cieszy informacja, że w ramach inwestycji będziemy mogli poprawić bezpieczeństwo ruchu zarówno pieszych jaki i zmotoryzowanych aż na dwóch odcinkach dróg powiatowych!