Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny przy ZSO w Głubczycach

Oddano do użytku nowy kompleks sportowo-rekreacyjny na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach.

Uroczystość otwarcia odbyła się w dniu 28 października br. przy współudziale Starosty Głubczyckiego Józefa Koziny, Wicestarosty Anity Juchno, radnego Sejmiku Województwa Opolskiego Zbigniewa Ziółko, burmistrza Głubczyc Adama Krupy, przewodniczącego Rady Powiatu Stanisława Krzaczkowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Edwarda Wołoszyna, dyrektorów szkół, pracowników szkoły oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

Nowoczesny kompleks wielofunkcyjny z nawierzchnią poliuretanową o wymiarach 30m x 19m został wyposażony w boisko do piłki siatkowej, ręcznej, koszykowej i minipiłki nożnej. Ponadto posiada siłownie zewnętrzna z dziesięcioma stanowiskami, w tym m.in. rowerek, steper, ławeczkę do brzuszków.

Po przecięciu wstęgi jako pierwsi boisko przetestowali przedstawiciele samorządów, dyrektor szkoły oraz emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego głubczyckiego liceum Zdzisław Bańkowski.

Uroczyste otwarcie kompleksu rekreacyjnego było okazją do nagrodzenia najlepszych sportowców szkół z powiatu głubczyckiego.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 330.000,00 zł, w tym 110.000,00 zł z Ministerstwa Kultury Fizycznej i Sportu w ramach programu „Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej 2016”, pozostała kwota pochodzi z budżetu Powiatu Głubczyckiego.

Wierzymy, iż nowo otwarte boisko i siłownia „pod chmurką” będą służyły przez długie lata zarówno uczniom, jak i mieszkańcom miasta
i okolicy.

„Mens sana in corpore sano”

Otwarcie boiska (1).jpeg