Facebook
Starostwo Powiatowe w Głubczycach Fanpage
Wersja dla słabowidzących
Wybierz język:

„Czad i ogień. Obudź czujność”

Wiesz, jak zachować się podczas pożaru? Masz świadomość, że czujka tlenku węgla może uratować życie?  Wiesz jak  rozpoznać  objawy zatrucia czadem? Pokaż to innym! Weź udział w konkursie „Czad i ogień. Obudź czujność” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nagraj spot i wygraj konkurs!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy, dotyczący profilaktyki zatruć tlenkiem węgla i bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Celem kampanii „Czad i ogień. Obudź czujność” jest m.in. popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

W konkursie mogą wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, nie mogą przekraczać 40 sekund.

Zwycięzców wyłoni Komisja Konkursowa składająca się z ekspertów z MSWiA oraz przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej. Najlepsze prace zostaną uhonorowane, a placówki oświatowe, z których spoty pochodzą, otrzymają nagrody pieniężne:

  • Za zajęcie pierwszego miejsca – 5 000 zł,
  • Za zajęcie drugiego miejsca – 4 000 zł,
  • Za zajęcie trzeciego miejsca – 3 000 zł,
  • 2 wyróżnienia po 1000 zł.

Zwycięskie spoty będą promowane również w mediach.

Termin składania prac upływa 23 listopada 2016 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu.

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać w Departamencie Komunikacji Społecznej MSWiA pod numerem telefonu 22 601 49 45 lub adresami e-mail: lukasz.ramatowski@mswia.gov.pl i Juliusz.karpinski@mswia.gov.pl. 

 

Do pobrania:

PDFRegulamin_konkursu_CZAD_I_OGIEN_OBUDZ_CZUJNOSC.pdf

PDFzal_1_do_Regulaminu_-_karta_zgloszeniowa.pdf

PDFzal_2_do_Regulaminu_-_oswiadczenie_uczestnika.pdf

PDFzal_3_do_regulaminu_-_oswiadczenie_opiekuna_prawnego.pdf

 

Infografika Czad i Ogien (1).png

Infografika Czad i Ogien (1).jpeg

Infografika Czad i Ogien (2).jpeg

Infografika Czad i Ogien (2).png

Infografika Czad i Ogien (3).jpeg

 

 

Źródło: www.mswia.gov.pl