Marszałek Województwa Opolskiego uhonorował najlepszych sportowców

Siedemdziesiąt trzy osoby – zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi – otrzymali dyplomy i nagrody marszałka województwa opolskiego za osiągnięcia sportowe i promocję naszego regionu w roku 2015 i 2016.

Pula tegorocznych nagród wyniosła 78 tysięcy złotych. Zawodnicy otrzymali – w zależności od osiągnięć – nagrody pieniężne w wysokości od 362 do 2000 złotych.
Zwracając się do nagrodzonych gospodarz spotkania, marszałek Andrzej Buła, pogratulował osiągnięć sportowych zawodnikom, zaś trenerom dziękował za organizację życia sportowego młodych ludzi, za poświęcenie czasu i życia osobistego. Marszałek zachęcał działaczy klubowych do pozyskiwania zewnętrznych pieniędzy na wspieranie różnego rodzaju imprez i zawodów. Podkreślił, że wśród samorządów wielu jest wypróbowanych partnerów, dzięki czemu współpraca w sferze sportu układa się bardzo dobrze, a samorządy chętnie udostępniają swoje obiekty sportowe.

Wśród uhonorowanych sportowców, trenerów i działaczy sportowych z naszego powiatu znaleźli się:

Bąk Bożena / Działacz / Opolski Okręgowy Związek Badmintona / Koordynator sportu w Gminie Głubczyce. Trener badmintona w LKS "Technik" Głubczyce. Prezes Opolskiego Okręgowego Związku Badmintona w latach 2011-2015. Nauczyciel WF w SP nr 1 w Głubczycach. Inicjatorka i organizator cyklicznego największego turnieju w Polsce "Mini Silesia Cup" oraz organizator (w latach 2014 i 2015) Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych U-13. Wprowadzanie do szkół podstawowych i gimnazjalnych programu SHUTTLE TIME.

Haracz Kinga / Zawodniczka / LKS „TECHNIK” Głubczyce / Akademickie Mistrzostwa Europy (31.08-6.09.2015 Warszawa) III m-ce – drużynowo

Szydłowski Mateusz / Zawodnik / LKS „TECHNIK” Głubczyce / Akademickie Mistrzostwa Europy (31.08-6.09.2015 Warszawa) III m-ce - drużynowo

Wojtkowska Agnieszka / Zawodniczka / LKS „TECHNIK” Głubczyce / Akademickie Mistrzostwa Europy (31.08-6.09.2015 Warszawa) III m-ce - drużynowo

Jano Daniel / Trener / KST Głubczyce / Mistrzostwa Europy Taekwondo (22-25.10.2015 GLASGOW) I m-ce walki indywidualne, I m-ce walki drużynowe, I m-ce testy siły drużynowe