Najpiękniejsze korony powiatu głubczyckiego wybrane!

Korony i wieńce dożynkowe stanowią dowód wdzięczności za udane zbiory. Symbolizują urodzaj, zatem nie może w nich zabraknąć również warzyw i owoców. Tegoroczne korony i wieńce dożynkowe zostały przyozdobione m.in. różnymi nasionami, kwiatami wykonanymi z liści kukurydzy, pestek dyni, owoców jarzębiny. Przedstawiciele sołectw powiatu głubczyckiego kultywując piękną tradycję związaną z upowszechnianiem wartości kultury ludowej dołożyli wszelkich starań aby ich korony/wieńce były wyjątkowe i niepowtarzalne.

W tym roku do konkursu powiatowego zostało zgłoszonych 8 sołectw. Gminę Baborów reprezentowało Sołectwo Sucha Psina oraz Tłustomosty, Gminę Branice – Sołectwo Uciechowice, Włodzienin, Lewice, Gminę Głubczyce – Sołectwo Krzyżowice, natomiast Gminę Kietrz – Sołectwo Wojnowice i Nowa Cerekwia.

Komisja konkursowa po dokładnym zapoznaniu się z przedstawionymi koronami i wieńcami przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Sołectwo Wojnowice

II miejsce – Sołectwo Nowa Cerekwia

III miejsce – Sołectwo Krzyżowice

Pozostałe Sołectwa otrzymały dyplom uznania za udział w konkursie.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok!

I miejsce Wojnowice.jpeg

II miejsce Nowa Cerekwia.jpeg