Największe i najważniejsze święto plonów już za nami!

W dniu 11 września 2016 roku we Włodzieninie odbyły się Dożynki Gminno – Powiatowe, które rozpoczęła uroczysta Msza Dziękczynna. Po Mszy Św. nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego na boisko sportowe we Włodzieninie. Barwny dożynkowy korowód prowadzony był przez Mistrzynie Europy Branickie Mażoretki „Kaprys” oraz Orkiestrę Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla. Część oficjalną rozpoczęto od hymnu państwowego w wykonaniu Orkiestry Dętej.

Starostwie dożynek uroczyście przekazali przedstawicielom władz samorządowych bochen chleba. Wójt p. Sebastian Baca oraz Starosta Głubczycki p. Józef Kozina swoimi przemówieniami oficjalnie rozpoczęli uroczystości dożynkowe witając mieszkańców oraz przybyłych gości.

Przyznano odznaczenia zasłużonym dla rolnictwa. Odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa” Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał p. Jarosławowi Wąsik, p. Bogdanowi Łaba, p. Kazimierzowi Kościółek, p. Andrzejowi Bartlewicz, p. Aleksandrowi Antoszczyszyn, p. Krzysztofowi Fedorowicz. Uhonorowano również Państwa Leona i Bogusławę Szpak z Radyni za zdobycie wyróżnienia w konkursie AgroLiga 2016 w kategorii „Rolnik indywidualny” oraz Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe AGROPOL Sp. z o.o. za zdobycie I miejsca i tytułu Mistrza woj. opolskiego w konkursie AgroLiga 2016.

Po części oficjalnej można było podziwiać piękne korony i wieńce żniwne, które brały udział
w powiatowym konkursie na najpiękniejszą koronę/wieniec. W tegorocznym konkursie brało udział 8 sołectw. Poziom wykonania wieńców i koron był wysoki i komisja miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzcy. Ostatecznie zwyciężyła korona przygotowana przez sołectwo Wojnowice. II miejsce zajęła korona reprezentowana przez sołectwo Nowa Cerekiew, z kolei III miejsce przypadło sołectwu z Krzyżowic.

Uroczystości dożynkowe uświetniły występy uroczych przedszkolaków z Włodzienina, zespołu KAPRYS, IMPULS i MINI IMPULS, zespołu NIEKAZAN SQUAD, zespołu wokalnego SZAG oraz solistów Amelii Lipa, Wiktorii Margiel oraz Dominika Wąsik. Swoim występem zachwyciła publiczność również Dominika Sozańska, która wystąpiła z Jontkiem Koczym z Małych Gigantów oraz z zespołem Trio Appassionato z SuperDzieciaka.

Publiczność została rozbawiona do łez przez kabaret KAŁAMASZ a następnie porwana w rytm muzyki gwiazdy wieczoru zespołu AFTER PARTY.

Podczas dożynek można było skorzystać z wielu atrakcji. Prowadzone były animacje dla dzieci takie jak malowanie twarzy, dla dziewczynek kolorowe warkoczyki, gry i zabawy słowno-muzyczne, duże bańki mydlane, postaci z bajek. Ponadto dzieci mogły przejechać ulicami Włodzienina specjalnie przygotowana ciuchcią. Oprócz strefy dla dzieci organizatorzy zapewnili również tzw. „dmuchańce” oraz karuzele zarówno dla małych jak i dużych.

O dobre jedzenie zadbały stowarzyszenia z Bliszczyc, Branic, Jakubowic, Lewic, Uciechowic i Włodzienina oraz SP we Włodzieninie. Każdy mógł spróbować ich potraw.

Na zakończenie uroczystości dożynkowych odbył się niesamowity pokaz Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem MANTIKORA a dla wytrwałych została zapewniona zabawa taneczna „pod gwiazdami”.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i miłe spędzenie czasu razem z nami. Do zobaczenia za rok!

Ozdoby 01.png

Ozdoby 02.png