Facebook
Starostwo Powiatowe w Głubczycach Fanpage
Wersja dla słabowidzących
Wybierz język:

Siłacze Społeczni

slider.png

logo_silacze.jpeg

Ministerstwo Rozwoju rozpoczęło kampanię „Wyrównujemy szanse” i akcję „Zostań Siłaczem Społecznym”. Za pośrednictwem specjalnego serwisu www.silaczespoleczni.org, resort zachęca Polaków do zgłaszania instytucji opiekujących się osobami potrzebującymi pomocy, zagrożonymi nierównością i wykluczeniem społecznym.

Ze środków Funduszy norweskich i EOG realizowane są tysiące projektów w całej Polsce służących niwelowaniu różnić ekonomicznych, społecznych oraz wspierających walkę z wykluczeniem. Aby jeszcze wydatniej podkreślić wyjątkowy charakter Funduszy norweskich i EOG zorganizowano akcję, połączoną z kampanią informacyjną, której celem jest zidentyfikowanie realnych potrzeb oraz zaproszenie do działania osób zaangażowanych społecznie.

Na czele akcji stanął wybitny sportowiec i człowiek o wielkim sercu – Piotr Małachowski. Do udziału są zaproszeni wszyscy zainteresowani. Zostań wolontariuszem i wskaż, gdzie Twoim zdaniem środki z Funduszy norweskich i EOG mogą pomóc konkretnym, najbardziej potrzebującym ludziom. Dlatego też został stworzony unikatowy i tak naprawdę bardzo prosty mechanizm, dzięki któremu samemu można wybrać rodzaj wsparcia, następnie wskazać kandydata (dom dziecka, dom pomocy społecznej, szkołę itp.), który otrzyma wsparcie.

Więcej informacji na stronie: kliknij tutaj