Facebook
Starostwo Powiatowe w Głubczycach Fanpage
Wersja dla słabowidzących
Wybierz język:

Rusza konkurs na zaprojektowanie gadżetu przez młodych absolwentów kierunków artystycznych

 
 

Absolwenci kierunków artystycznych będą mieli szansę zaprojektować autorski gadżet Programu Infrastruktura i Środowisko. 19 marca rusza skierowany do nich konkurs Ministerstwa Rozwoju Regionalnego – „Moc Dizajnu”. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2013 r.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zaprojektować i wykonać prototyp gadżetu, który będzie w praktyczny i ciekawy sposób promował Program Infrastruktura i Środowisko. Musi on również nawiązywać do charakteru programu. Prace mogą być wykonane dowolną techniką i w dowolnym materiale, preferowane będą jednak projekty z materiałów ekologicznych i mające wartość użytkową. Na Laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody, a zwycięski gadżet zostanie skierowany do produkcji.

Młodzi absolwenci uczelni wyższych, do których kierowany jest konkurs, są szczególnym odbiorcą efektów programu. Korzystają z nich na dwa sposoby. Niektórzy z nich zdobywali wiedzę w ośrodkach akademickich, które rozwijają się dzięki Funduszom Europejskim. Teraz uczestniczą w życiu kulturalnym swojego regionu - w nowych lub unowocześnianych dzięki środkom unijnym filharmoniach, teatrach czy muzeach.
77 inwestycji z obszaru kultury i dziedzictwa kulturowego otrzymało już dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko. Są wśród nich największe uczelnie sztuk pięknych w Polsce: Akademie Sztuk Pięknych w Warszawie, Gdańsku czy Krakowie, a także szkoły plastyczne i muzyczne.

 

Rozwój 46 obiektów instytucji kultury i ochrona 74 obiektów zabytkowych oraz rozwój 27 obiektów szkół i uczelni artystycznych


Kultura jest tylko jednym z sześciu obszarów, które korzystają z programu. Pozostałe to: środowisko, transport, energetyka, zdrowie oraz szkolnictwo wyższe. We wszystkich realizowanych jest ok. dwa tysiące projektów.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu „Moc Dizajnu” dostępne są na stronie internetowej Programu Infrastruktura i Środowisko

Zobacz też nasz profil na Facebook’u – Moc Efektów Strona otwiera się w nowym oknie

 

Plakat konkursu:

Plakat konkursu "Moc Dizajnu"

 

 

Źródło: http://www.pois.gov.pl

Dodano: 20.03.2013r

Przez: Barbara Ratuś