W związku ze zbliżającą się 73 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego informujemy mieszkańców powiatu głubczyckiego że w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00,zostaną wlączone syreny alarmowe na czas jednej minuty, z wykorzystaniem sygnału ciągłego.

Ogólnopolski Konkurs na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej OCEANY

Ogólnopolski Konkurs na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany” organizowany jest od 2005 r.. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości polskiej poetki Agnieszki Osieckiej wśród młodzieży, a także zachęcenie jej do śpiewania piosenki z tekstem o wysokich walorach artystycznych.
W Konkursie biorą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz innych placówek kulturalno – oświatowych w wieku 13 – 24 lat (gimnazjum i szkoły ponadgimnazjane). W Konkursie mogą uczestniczyć duety oraz soliści. Podczas przesłuchań konkursowych uczestnicy prezentują jeden wybrany utwór z twórczości Agnieszki Osieckiej.
Laureaci Konkursu zobowiązani są do wzięcia udziału w Koncercie Laureatów, który odbywa się na sali widowiskowej Ośrodka Kultury z udziałem zaproszonych gości, sponsorów, wokalistów i ich opiekunów w dniu Konkursu. Oceny wykonawców dokonuje Jury powołane przez organizatora Konkursu według kryteriów: dobór odpowiedniego repertuaru i poziom wykonania, interpretacja, sposób i ekspresja wykonania w odniesieniu do treści, ogólne wrażenie sceniczne.

Patronat honorowy nad konkursem każdego roku sprawuje Fundacja im. Agnieszki Osieckiej "Okularnicy".

Oceany 2016_plakat.jpeg

Źródło: http://www.okniemodlin.org/