Ruszyła III edycja Programu „mPotęga”

Ruszyła III edycja Programu „mPotęga” w ramach, którego realizowane są dwa konkursy grantowe:

1. Konkurs grantowy – dla uczniów 4-6 klas szkoły podstawowej na przygotowanie różnego typu gier (planszowych, terenowych, innych) i zabaw edukacyjnych, quizów matematycznych oraz warsztatów dla rodziców - jak wspierać dziecko w pokonywaniu trudności w uczeniu się matematyki.

2. Konkurs grantowy – dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - dla grup uczniów wraz z opiekunem, na przygotowanie pokazów, zajęć matematycznych, gier (m.in. terenowych, miejskich), quizów, filmików edukacyjnych, pokazujących, że matematyka może być przyjemna i że jest wszechobecna.

Konkursy grantowe mają stać się impulsem do poszukiwania kreatywnych, atrakcyjnych sposobów poznawania przez młodzież matematyki.

O granty mogą ubiegać się:

• szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne;
  • uczelnie wyższe;
  • organizacje pozarządowe;
  • biblioteki;
  • grupy nieformalne.

z całej Polski.

Granty

Na realizację projektów edukacyjnych uczestnicy Programu otrzymują granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł. Projekty trwają od 2 do 4 miesięcy.

Zostaną również przyznane Nagrody Publiczności w postaci dodatkowych dotacji w wysokości 5000 zł. Na najlepsze projekty internauci będą mogli oddać głosy na stronie mpotega.pl.

Termin składania wniosków aplikacyjnych zakończy się 10 maja 2016 r. o godzinie 12:00

Niezbędne dokumenty oraz regulaminy konkursu dostępne są na stronie: http://mpotega.pl/złóż-wniosek

1-infografika mpotega III.jpeg

2-infografika mpotega III.jpeg