Zaproszenie na badania mammograficzne w Powiecie Głubczyckim

Opolski Oddział Wojewódzki NFZ w Opolu zaprasza Panie na badanie mamograficzne.

W Powiecie Głubczyckim badania będą przeprowadzane w dniach:

27.05.2016 r. (piątek) Baborów w godz. 9:00 - 17:00 na parkingu przy Urzędzie Miejskim ul. Dąbrowszczaków 2a

30.05.2016 r. (poniedziałek) Branice w godz. 9:00 - 12:00 na parkingu przy placu zabaw ul. Żymierskiego

30.05.2016 r. (poniedziałek) Głubczyce w godz. 9:00 - 15:00 przy Stadionie, parking od ul. Wrocławskiej

mammobus w powiecie.jpeg

Program profilaktyki raka piersi

• Badania w ramach programu

W ramach programu wykonuje się mammografię, a w przypadku nieprawidłowego wyniku badania mammograficznego, pacjentka kierowana jest do etapu pogłębionej diagnostyki, w ramach której lekarz może zlecić dodatkową mammografię, usg piersi, biopsję.

• Kto może skorzystać z programu

Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat (należy wziąć pod uwagę rok urodzenia), spełniające jedno z poniższych kryteriów:

• nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy z powodu obciążenia czynnikami ryzyka (rak piersi wśród członków rodziny - u matki, siostry lub córki, mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub BRCA 2).

Programem badań profilaktycznych nie mogą być objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym (pacjentki te są już w trakcie leczenia lub pod kontrolą onkologiczną).

• Jak skorzystać z badania mammograficznego

Badania wykonywane będą nieodpłatnie w mammobusie w jednym z ww. terminów. Nie jest wymagane skierowanie. Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji.

Harmonogram pobytu Mammobusów w woj. opolskim dostępny pod adresem: