Uczniowie na Szlaku Programu Infrastruktura i Środowisko

10 czerwca rozpoczęły się wycieczki w ramach II edycji projektu edukacyjno-promocyjnego „Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko” przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski odwiedzili już m.in. Elektrownię w Jaworznie, Dolinę Rzeki Wałszy, Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu oraz Karkonoski i Wielkopolski Park Narodowy.

Rekrutacja do II edycji wycieczek „Szlakiem POIiS” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Lista 100 szkół, które wygrały wyjazdy autokarowe bardzo szybko się zapełniła. Wrażenia z pierwszych wyjazdów są pozytywne. Uczniowie chętnie angażowali się we wszystkie przygotowane dla nich atrakcje. Dowiedzieli się m.in. na czym polega proces oczyszczania wody i jak powstaje prąd. Uczyli się zasad sortowania śmieci i poznali sposoby na pożyteczne wykorzystanie odpadów. Z kolei podczas zajęć terenowych w parkach narodowych zwiedzili jedne z najbardziej malowniczych i atrakcyjnych przyrodniczo rejonów Polski. Wszyscy uczestnicy wzięli także udział w cyklu animacji i gier edukacyjnych, które w kreatywny sposób przybliżyły im tematykę funduszy unijnych.

Uczniowie na „Szlaku Programu Infrastruktura i Środowisko”

/kliknij aby powiększyć zdjęcie/

Głównym celem projektu „Szlakiem POIiŚ” jest zapoznanie dzieci z efektami unijnych inwestycji, powstałych lub unowocześnionych dzięki Programowi Infrastruktura i Środowisko. Wycieczki potrwają do końca czerwca. W tym czasie uczniowie odwiedzą ponad 40 miejsc - realizacji projektów unijnych, które otrzymały wsparcie z Funduszy Europejskich.

Źródło: www.pois.gov.pl

Dodano: 19.06.2013r