Otwarcie zmodernizowanej Pracowni Endoskopowej w SPZOZ w Głubczycach

16 lutego 2016 roku, nastąpiło uroczyste otwarcie zmodernizowanej Pracowni Endoskopowej w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Głubczycach.

Na zaproszenie Dyrekcji SP ZOZ odpowiedzieli i przybyli między innymi: Dyrektor Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, Zarząd i Radni Powiatu Głubczyckiego, Burmistrzowie okolicznych gmin oraz Ksiądz Proboszcz, który poświęcił pracownię.

Pracownia spełnia wszelkie standardy polskie i unijne, jest przystosowana dla pacjentów niepełnosprawnych, jest klimatyzowana, posiada nowoczesne oświetlenie typu LED. Poza nowymi i funkcjonalnymi wnętrzami uwagę należy zwrócić również na nowoczesny sprzęt endoskopowy, dający obraz w jakości High Definition.

Z-ca dyrektora ds. medycznych SP ZOZ, a zarazem lekarz Pracowni Endoskopii – lek. Dariusz Szymański podkreślił, że została ona zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby zapewnić wysoki komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi pracowni. Wspomniał również o bogatej historii pracowni, jako jednej z dwóch pierwszych tworzonych na Opolszczyźnie; wymienił również lekarzy pracujących
w niej w ostatnich latach oraz podkreślił bardzo wysokie notowania wśród pacjentów, którzy przyjeżdżają do niej często nawet spoza naszego województwa.

Wartość zrealizowanych robót budowlanych: ok. 200.000 zł.

szpital 4.jpeg

szpital 3.jpeg