W związku ze zbliżającą się 73 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego informujemy mieszkańców powiatu głubczyckiego że w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00,zostaną wlączone syreny alarmowe na czas jednej minuty, z wykorzystaniem sygnału ciągłego.

KONKURS NA SPEKTAKL INSPIROWANY POLSKĄ KLASYKĄ TEATRALNĄ

Teatr im. Jana Kochanowskiego ogłosił konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i amatorskich zespołów teatralnych z województwa opolskiego, których inspiruje polska klasyka teatralna. Główną nagrodą będzie prezentacja spektaklu podczas 41. edycji Opolskich Konfrontacji Teatralnych Klasyka Polska 2016.

Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie krótkiej formy teatralnej inspirowanej polską klasyką teatralną. Jak podkreślają organizatorzy konkursu, jego celem jest popularyzacja wśród mieszkańców Opolszczyzny idei polskiej klasyki teatralnej, wzmocnienie zainteresowania dawną literaturą, posiadającą potencjał sceniczny oraz inspiracja do twórczych poszukiwań artystycznych w dziedzinie literatury i teatru.
Konkurs objęty patronatem honorowym Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać na adres Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu do dnia 24 marca 2016 roku.
Regulamin konkursu na stronie

Konkurs tetralny.jpeg