W związku ze zbliżającą się 73 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego informujemy mieszkańców powiatu głubczyckiego że w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00,zostaną wlączone syreny alarmowe na czas jednej minuty, z wykorzystaniem sygnału ciągłego.

Dotacja celowa dla DPS w Kietrzu

Powiat Głubczycki uchwałą Nr XIV/82/2015 Rady Powiatu w Głubczycach z dnia 21 grudnia 2015r. w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Głubczyckiego na 2016r., po raz kolejny udzielił dotacji dla Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu.

Dotacja na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej udzielona została pod nazwą "PROWADZENIE DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ DLA DOROSŁYCH NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE ORAZ DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE NA LATA 2012-2016 W WYSOKOŚCI 965.000,00 zł.

Beneficjentem udzielonej dotacji jest Dom Pomocy Społecznej w Kietrzu, który prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Warszawie.

Dom zapewnia całodobową, kompleksową opiekę dla 50 osób niepełnosprawnych intelektualnie na terenie Powiatu Głubczyckiego.