Ostrzeżenie meteorologiczne: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Ważność:od godz. od godz. 11:00 dnia 02.07.2020 do godz. 23:00 dnia 02.07.2020 Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) - 85

Uroczystość przekazania repliki okna renesansowego w Głubczyckim Ratuszu

Muzeum Logo.jpeg

W dniu 26 listopada br. w Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej odbyło się uroczyste przekazanie repliki okna renesansowego wieży ratusza w Głubczycach. Witraż został wykonany przez mgr Jarosława Przybysz – pracownika Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu oraz Adama Kała – absolwenta PWSZ w Raciborzu. Okno sfinansowało Stowarzyszenie Miłośników Muzeum i Ziemi Głubczyckiej. Podczas uroczystości Dyrektor Muzeum Barbara Piechaczek podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje tego projektu wręczając pamiątkowe dyplomy.

Muzeum - replika okna (4).jpeg

Muzeum - replika okna (5).jpeg