Weź udział w konkursie „Pokaż Język: Odkryj Szekspira” i zagraj na deskach Opolskiego Teatru Lalki i Aktora!

Odkryj Szekspira_2015.png

Jeśli Waszą pasją jest teatr, a do tego znacie dobrze język angielski, to nie czekajcie – zbierzcie 4 osobową grupę, wybierzcie dowolną sztukę Williama Szekspira i napiszcie jej alternatywne zakończenie. Najlepsi z najlepszych będą mieli okazję zwiedzić Brukselę i Brugię! Dodatkowo laureaci pierwszych trzech miejsc będą mieli możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych warsztatach teatralnych w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, który jest współorganizatorem konkursu!

Do udziału zapraszamy młodzież z województw opolskiego i dolnośląskiego uczęszczającą do szkół ponadgimnazjalnych. Mogą to być grupy szkolne lub zespoły działające przy Domach Kultury. Najważniejsze jest zebranie maksymalnie 4 – osobowej grupy i posiadanie minimum jednego pełnoletniego opiekuna.

Co zrobić krok po kroku?

Wybierzcie sztukę Williama Szekspira, napiszcie swoją interpretację jej zakończenia w języku angielskim i nagrajcie swój występ - pamiętajcie, że spektakl nie może przekroczyć 15 minut, a Wasza interpretacja fabułą musi nawiązywać do wybranej sztuki Szekspira. Co to oznacza? Interpretujcie i zmieniajcie fabułę, pamiętając jednak, że bohaterowie oraz główne wątki muszą pokrywać się z oryginałem sztuki.  Nagranie,scenariusz formularz konkursowy wyślijcie na adres , przynieście osobiście do biura Danuty Jazłowieckiej lub wyślijcie pocztą. Zgłaszając się drogą elektroniczną, film możecie zamieścić na zewnętrznym serwerze, a w mailu ze zgłoszeniem podać do niego link. Na tym etapie konkursu kostiumy oraz scenografia nie mają wypływu na ocenę pracy. Na zgłoszenia czekamy do 22 stycznia 2016 r.

Wszystkie nadesłane prace konkursowe zostaną ocenione przez jury, które wybierze spośród nich pięć najciekawszych. Wyniki pierwszego etapu konkursu poznacie najpóźniej do 29 stycznia 2016 r.

Finałowa piątka weźmie udział w II etapie konkursu, który odbędzie się 5 marca 2016 r. na profesjonalnej scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Wybrane przez jury zespoły zaprezentują nagraną wcześniej inscenizację. W trakcie finału największe znaczenie w ocenie jury będą miały poprawność językowa, gra aktorska, dykcja i scenariusz sztuki. Pamiętajcie, że przygotowanie bądź wypożyczenie kostiumów i rekwizytów, a także elementy scenografii leżą po Waszej stronie.

Co można wygrać?

Nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego połączony ze zwiedzaniem Brukseli i Brugii. Zdobywcy II miejsca otrzymają nagrodę rzeczową, a pozostali drobne upominki. Ponadto laureaci pierwszych trzech miejsc będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych przeprowadzonych w Teatrze Lalki i Aktora.

Uwaga!

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora (ul. Kośnego 2a), w trakcie którego opiekunowie zespołów będą mieli możliwość zapoznania się ze sceną Teatru oraz uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania. Spotkanie odbędzie się w dniu 16 listopada (poniedziałek) o godz. 16:00. Aby wziąć w nim udział należy do dnia 12 listopada zgłosić się pod nr telefonu 77 453 10 38 lub poprzez wiadomość e-mail na adres konkurs@jazlowiecka.pl. Co ważne - Państwa nieobecność na spotkaniu nie dyskwalifikuje z udziału w konkursie!

Załączniki:

PDFRegulamin_Pokaz_Jezyk_Odkryj_Szekspira_201516.pdf

DOCOdkryj Szekspira_Formularz_zgloszeniowy.doc

DOCOdkryj Szekspira_Instrukacja_wzór scenariusza.doc

więcej informacji na stronie: www.jazlowiecka.pl