Audycja "Wszystko czego pragniesz" z Głubczyc

W dniu 20 października br. w Sali pod Aniołem w głubczyckim Ratuszu odbyła się audycja „Wszystko czego pragniesz”, podczas której zaproszeni goście opowiadali o powiecie głubczyckim.
Starosta Głubczycki Józef Kozina opowiedział o powiecie, jak się tu żyje i jakie są możliwości rozwoju. Zbigniew Ziółko – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury przedstawił zarys historii powiatu, kultury i turystyki. Prezes Stowarzyszenia LGD Płaskowyż Dobrej Ziemi Danuta Szwiec oraz Pani Adriana Dziaczyszyn nawiązały do obecnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020, dzięki której będzie możliwość aplikowania o nowe środki dla innowacyjnych projektów realizowanych na terenie powiatu. Dyrektor SPZOZ-u Adam Jakubowski oraz Z-ca Dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych Tomasz Janyk w
spomnieli o inwestycjach, które są przeprowadzane w głubczyckim szpitalu dzięki środkom unijnym. Z kolei Dyrektor DPS Klisino Małgorzata Krywko-Trznadel nawiązała do polityki senioralnej oraz opowiedziała o Domach Pomocy Społecznej, które świetnie funkcjonują w naszym powiecie. Na zakończenie gościliśmy Prezesa Kombinatu Rolnego w Kietrzu Mariusza Sikorę, który opowiedział o rolnictwie, o doskonałych ziemiach oraz o perspektywach na przyszłość.

Dziękujemy słuchaczom za udział w konkursie smsowym dotyczącym powiatu głubczyckiego a zwycięzcom GRATULUJEMY!

Radio Opole 20.10 (1).jpeg

Radio Opole 20.10 (2).jpeg