Facebook
Starostwo Powiatowe w Głubczycach Fanpage
Wersja dla słabowidzących
Wybierz język:

Znakowanie rowerów

Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W powiecie głubczyckim rusza akcja znakowania rowerów. Głównym jej celem jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach oraz Komisariatu Policji w Kietrzu. Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu co najmniej w dwóch miejscach na ramie roweru oznaczenia składającego się z liter i cyfr. Jednoślad jest następnie rejestrowany w policyjnym systemie - elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych. Dzięki temu systemowi każdy rower będzie miał indywidualny numerem, po którym będzie można ustalić jego prawowitego właściciela. Rowery będą znakować tylko wyznaczeni do tego funkcjonariusze.

  • Policjanci przed znakowaniem roweru wypełnią kartę ewidencyjną roweru a po wygrawerowaniu numeru zarejestrują rower w elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych,
  • Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela,
  • Osoby niepełnoletnie mogą oznakować swój rower wyłącznie w obecności jednego z rodziców lub opiekunów prawnych.

TERMINY ZNAKOWANIA ROWERÓW:

- w Komendzie Powiatowej Policji w Głubczycach przy ul. Chrobrego 6, w każdą środę nieparzystego tygodnia w godzinach 14.00-16.00.
- w Komisariacie Policji w Kietrzu przy ul. Okrzei 5, w każdą środę parzystego tygodnia w godzinach 14.00-16.00.