W związku ze zbliżającą się 73 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego informujemy mieszkańców powiatu głubczyckiego że w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00,zostaną wlączone syreny alarmowe na czas jednej minuty, z wykorzystaniem sygnału ciągłego.

Piknik pn. Lato na pograniczu

zestaw nowy dobry.jpeg

Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich w Głubczycach informuje, ze 24 sierpnia 2013 r. odbędzie się transgraniczna impreza rodzinna Piknik „Lato na pograniczu”, organizowana wspólnie przez Województwo Opolskie i Kraj Ołomuniecki na terenie Głuchołaz i Zlatych Hor.

banner.gif

Do występu na scenie ustawionej w amfiteatrze „Muszla Leśna” w Parku Zdrojowym w Głuchołazach zaproszone zostały znane gwiazdy, m.in.: Anita Lipnicka i John Porter, Lenka Dusilova i Zespół Wind Band. Ponadto w Zlatych Horach zagra Michal Hruza.

W trakcie imprezy Głuchołazy będą tętnić życiem – wokół sceny zorganizowane zostaną liczne atrakcje:

- strefa edukacji: stoiska regionalnych twórców i rzemieślników, warsztaty, wystawy, konkursy, gry i zabawy sportowe,

- strefa rekreacji: dmuchane atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnia, trampolina, basem z piłeczkami, malowanie buziek, bańki mydlane, przeciąganie liny, puzzle europejskie, most do funduszy, animacje i zabawy z maskotką Syriusz.

Ponadto Marszałek Województwa Opolskiego i Burmistrz Głuchołaz zapraszają do wzięcia udziału w  Transgranicznym Biegu Ulicznym na trasie Głuchołazy – Zlate Hory – Głuchołazy www.glucholazy.pl,  http://www.pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=484

a także z transgranicznym rajdzie rowerowym na dystansie 30 i 70 km, który rozpocznie się w Zlatych Horach http://www.kr-olomoucky.cz/leto-v-pohranici-nabidne-cyklovyjizdku-a-pulmaraton-aktuality-2170.html

Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.

Ze swej strony zachęcamy mieszkańców powiatu głubczyckiego do udziału w transgranicznej imprezie rodzinnej " Lato na pograniczu"

Plakat PL.jpeg

Regulamin1 PL.jpeg  Regulamin2 PL.jpeg

Projekt „Lato na pograniczu” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu województwa opolskiego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Dodano: 09.08.2013r